fbpx
Doporučujeme

Pozvánka na Pohodovou sobotu 2019

Letos je opět Spolek ProAktivity spolupořadatelem workshopu „Pohodová sobota“. Na letoší 7. ročník je připraveno opět spoustu novinek. Rádi vás všechny na této již tradiční „spolkovo-sokolské“ akci uvidíme  🙂

Pokud byste měli chuť se nějakým způsobem prezentovat, ukázat, co umíte vytvářet, v čem jste dobří, čemu se věnujete, máte příležitost si bezplatně otevřít svůj vlastní krámek v prostorách haly a nalákat nás na své umění. Těšíme se na vás!

Mise splněna

10. – 18. 8. 2019

Letos už po jedenácté si pro děti od 7 do 15 let připravil Spolek ProAktivity letní tábor, tentokrát však ve spolupráci se Studijním centrem Basic Prostějov. A to rozhodně nebyla jediná novinka pro rok 2019. Po 4 letech jsme se rozhodli změnit působiště našich letních radovánek. Areál RS Protivanov, který se nachází v nejvyšším bodě Drahanské vrchoviny, si nás učaroval již při první návštěvě a proto jsme neváhali a vrhli jsme se do příprav. Další novinkou, co se organizace tábora týče, bylo také to, že jsme si sami sestavili jídelníček a sami si ho také uvařili a dětem naservírovali. A že to byly hody!

I táborový program dostal nový kabátek. Kromě originální celotáborové hry a s tou souvisejícími soutěžemi, úkoly a hlavolamy, jsme do dopoledního programu zařadili volitelné bloky. Děti si každý den mohly vybrat z pěti různých aktivit a vyzkoušet si tak něco nového, či se zdokonalit v tom, co mají rády. Mezi tyto aktivity patřili míčové hry, bojové sporty, parkúr, deskové hry, tanec, divadlo, relaxační techniky, kreativní tvoření, beauty salon, malba v plenéru a mnoho dalšího. V rámci celotáborové hry museli naši dobyvatelé galaxií získávat cenné suroviny a za tímto účelem navštívili hned několik planet. Na každé je čekala jiná výzva, ale pokaždé bylo nutné, aby celé družstvo spolupracovalo a nikdo nezůstal pozadu. Program byl dále zahrnoval táboráky s opékáním buřtů, noční bojové hry, stezku odvahy, diskotéky s karaoke a v neposlední řadě také incident s meteoritem.

Jako každý rok, i letos jsme měli pro děti domluvené návštěvy z řad profesionálů. Jako první se nám představili kamarádi z projektu Pomáháme pomáhat, kteří se věnují výuce první pomoci, zdravotnickému zabezpečení akcí, ale i zásahům při mimořádných událostech. Věnují se také záchranné kynologii, podpoře dárcovství krve, prezentaci Červeného kříže, mají i záchranáře na motocyklech (zdravotnické motohlídky). Druhou návštěvou byli kamarádi z Armády ČR, kteří nás přišli seznámit s bojovým uměním MUSADO, moderním a velmi dynamickým systémem sebeobrany a boje zblízka.

Celkově jsme program ladili dle nejmodernějších přístupů k dětem tak, aby byl kladen na rozvoj pohybového aparátu, fantazie, kreativity, tvůrčího myšlení, schopnosti rozhodnout se sám za sebe nebo řešit logické úkoly a tajenky, a opakování znalostí ze základní školy.

Jsme přesvědčeni o tom, že si to užily nejen děti, ale i všichni vedoucí a celý realizační tým. Všem moc děkujeme za skvělé zážitky a budeme se těšit zase za rok.

Fotogalerie

RAJČE
ZONERAMA (max kvalita)
ULOZTO (stažení)

PS. : Už teď můžeme prozradit, že pro vás chystáme krátký film a malé setkání, coby pokračování tábora. Proto nás sledujte a zůstaňte nám i nadále věrní!

Vaše Teta Honza

Šestý ročník Pohodové soboty je za námi

            V sobotu 10. 11. 18 se uskutečnil v pořadí již šestý ročník akce Pohodová sobota, kterou pořádali cvičitelé České asociace Sport pro všechny TJ Sokol Tovačov ve spolupráci se Spolkem ProAktivity. Celé sobotní dopoledne se neslo ve sportovním duchu. Program byl našlapaný, opět jsme zařadili spousty novinek.

Na úvod navnadila Markéta cvičenky v jemném ranním jógování na celé dopoledne. Bylo to takové lehké seznámení s kraniosakrální jógou, protažení a zahřátí a seznámení s modifikací pozdravu slunce podle Gítánandy. Jóga nás vede k integrální vyváženosti celé osobnosti, k přístupu k životu, který je prostý předsudků a neurotických osobních požadavků; je to způsob života, který nás učí žít v přítomnosti, přijímat a milovat to, co přichází v životě, aniž bychom se stávali otroky svých případných zisků.

Poté se děvčata vrhla do víru tance s naším hostem – lektorkou Šárkou, která pomocí kreativního tance uvedla děvčata do taneční imaginace. Tančit intuitivně je krásné, tanec nás může zavést do velice příjemných pocitů, ale i těch nepříjemných… můžeme tak z tance získat mnoho podnětů k dalšímu rozvoji, avšak nevedeme tělo a mysl vědomě do poznávání nových možností. Cílem kreativního tance je nejen rozšíření pohybového repertoáru, pohybových dovedností, ale i sebevyjádření pohybem a tancem, rozvoj hrubé a jemné motoriky, tvořivosti a expresivity.

O přestávce nás čekala přednáška Lucky Vybíralové z Fakultní nemocnice Olomouc z transfúzního oddělení o dárcovství krve. Nešlo jen o nábor nových dárců, ale cílem bylo odbourat bariéry „proč nedarovat“, uvědomit si, jak je důležité pomoci druhému v těžké životní situaci. Darování krve je jedinečným darem člověka člověku a je založeno na principu solidarity. Dárce tak mnohdy svým darem vstupuje do léčby nemocného a umožňuje zachránit ohrožený život. Kromě této přednášky nabízely a prováděly pracovnice Všeobecné zdravotní pojišťovny bezplatné měření základních těsných hodnot (tlak, tep, obsah tuku v těle apod.).

V druhém bloku nás čekal tradiční aerobic s Olgou a velmi oblíbené a populární cvičení na tzv. „břišní pekáč“. Neexistuje snad problematičtější partie lidského těla, než je právě bříško. Tuk v oblasti pasu je nelítostný k ženám i mužům a je velmi odolný vůči cvičení i dietám. Naopak bývá břicho jednou z prvních obětí stresu, nedostatku pohybu a nevhodného stravování. A jak na to, abychom naše bříška správně posilovaly, tak to nám ukázala Olinka v rámci své hodiny.

Na závěr celého dopoledne jsme si odpočinuli u relaxační meditace s křišťálovými mísami, kterou pro nás připravil a doslova „namíchal“ Milan. Křišťálové mísy jsou nádherné léčivé a harmonizační nástroje, ideální ke zvukové terapii, relaxaci, léčení, meditaci a harmonizaci těla, mysli a prostoru. Působením bohatých, čistých a vibrujících tónů křišťálových mís se mohou navodit velmi uvolňující a uklidňující pocity a stavy hluboké emoční pohody, relaxace a meditace. Zvukové vibrace rezonují též s naším energetickým systémem a mohou tak přispět k jeho harmonizaci a znovuvyladění. Podle nejnovějších lékařských výzkumů působí vibrace těchto mís velmi pozitivně i při léčebných procesech v rámci těla.
Křišťálové mísy jsou vyrobeny z 99,99 % z čistého křišťálu. Jsou používány v léčebných terapiích už od 80. let dvacátého století a je velmi pravděpodobné, že použití křišťálových zvuků bylo známé už ve starověkých kulturách. Rozeznívají se úderem či točením paličkou.

Jako doprovodný program Spolek ProAktivity připravil „korálkové tvoření“ s lektorkou Veronikou, která vyrábí originální šperky šité z rokajlu, drátované šperky aj. Také byly v prostorách sportovní haly prodejní stánky s přírodními produkty Just a Nahrin a s dekorativní kosmetikou Mary Kay. Poprvé nás navštívila i Vendula z nového obchůdku na Náměstí se zdravou výživou a přírodními produkty. Připravila pro nás i ochutnávku zdravého chia pudinku, který děvčatům velmi chutnal. Kromě něj připravily i samotné cvičitelky TJ Sokol Tovačov spoustu zdravých dobrot ve formě zdravých pomazánek a několik druhů čerstvých smoothie.

Díky všem, kteří se zapojili do příprav této již tradiční akce, ale hlavně díky těm, kteří si přišli zacvičit a načerpat třeba trošku pozitivní energie pro nadcházející zimní dny. Díky vám se stalo sobotní dopoledne opravdu pohodovým!

Pokud si s námi budete chtít zacvičit, rádi vás ve sportovní hale uvidíme.
Cvičíme pravidelně:

v pondělí      19-20 hod     zdravotní TV s Markétou

(gymbally, overbally, flexi-bary, thera-bady)

ve čtvrtek     19-20 hod     aerobic, tabata a břišní pekáč s Olgou          

Za TJ Sokol Tovačov a Spolek ProAktivity

Markéta Hajduková


Pozvánka na Pohodovou sobotu

WORKSHOP nejen o cvičení, který pořádá TJ Sokol Tovačov (odbor SPV) ve spolupráci se Spolkem ProAktivity a 470ml

Na programu:

08,30 – 09,00 Jemné ranní jógování s Markétou
09,05 – 10,00 Kreativní terapeutický tanec se Šárkou (šátek s sebou)
10,00 – 10,45 Čas na kávičku a něco zdravého
+ Přednáška L. Vybíralové o dárcovství krve
10,45 – 11,30 Aerobic + „břišní pekáč“ s Olgou
11,30 – 12,15 Relaxace a meditace s křišťálovými mísami

Celé dopoledne: – Masáže zad a šíje (zdarma)
– Prezentace a líčení s poradkyní krásy, možnost nákupu
kosmetiky
– Prezentace výrobků JUST (možnost nákupu)
– Korálkové tvoření s lektorkou Vercini (možnost nákupu
náramků, náušnic a jiných výrobků)
– Svíčky, andílci a jiné „radosti“ k prodeji
– Zdravá výživa a přírodní produkty z obchůdku na Náměstí
– Závěrem TOMBOLA pro všechny účastnice Pohodové soboty

Vezměte si:
obuv do tělocvičny, pohodlné sportovní oblečení, šátek k tanci, ručník, láhev na pití
Pitný režim zajištěn! Káva pro účastníky zdarma!

Rezervace na tel. 605 214 592 nebo mailem:
marketa.hajdukova@seznam.cz
(vstup možný i bez rezervace)

UDÁLOST NA FACEBOOKU

 

Pozvánka na 5. DESKOHRANÍ

Spolek ProAktivity Vás již popáté srdečně zve na deskoherní nedělní odpoledne. Jako vždy pro Vás budeme mít nachystaných spoustu her. Na své si určitě přijdou nejen milovníci klasických karetních a deskových her, ale opět bude možnost si zahrát i něco nového.

Hry jsou různě náročné, některé jsou odehrané za chvilku, u jiných zas člověk chvíli posedí. Pravidel či neznalosti her se není třeba obávat, vše jsme vždy schopni dovysvětlit či naučit. Další možností může být hra, kterou máte již doma, ale chybí vám spoluhráči (protihráči), my se také rádi přiučíme či vyzkoušíme novou deskovku.

Děti mladší 12 let musí mít po dobu konání akce přítomen starší dozor, nebo musí být přihlášeny nejpozději do 22.11.2018. Přihlášení buď telefonicky na čísle 605 214 592 nebo e-mailem „spolekproaktivity@seznam.cz“.

Deskové hry boří bariéry, nezáleží totiž na tom, jakého jste věku, vyznání, rasy či fyzické kondice. Záleží pouze na tom, jak jste hraví. Tudíž neseďte doma a přijďte si s námi zahrát!

S pozdravem Honza a Markéta

 

PS: určitě se přihlašte na facebooku na UDÁLOST, velmi nám tím pomůžete 🙂

 

Tábor Borovina 2018 úspěšně za námi!

Těch teplých dní nám v letošním roce už moc nezbývá, a tak vám přinášíme krátký report a fotogalerii z letošního tábora. Snad vás zahřejí alespoň u srdíčka.

Táborový ročník 2018 se opět nesl v duchu změn. Rozšířili jsme kolektiv vedoucích, nastavili větší kapacity pro účastníky, po delší pauze znovu otevřeli dveře pro ty nejmenší a k tomu všemu jsme si dali jeden den navrch. Co se však nezměnilo byl elán, s kterým jsme přistoupili k tomu, abychom všem zúčastněným udělali hromadu nezapomenutelných zážitků.

 

A co že jsme to všechno za těch 9 dní prožili… ?

V sobotu jsme se přesunuli našim transportem do království Aldar, které bylo v té době zmítáno nepokoji po tragickém úmrtí starého vladaře. Děti byly přiřazeny do družin potomků zesnulého krále a měly za úkol využít veškerého svého potenciálu a schopností k tomu, aby právě jejich vůdce družiny usedl v neděli na trůn. K tomu jim měla pomoci přízeň místního obyvatelstva, kterou si vysloužily za překonávání všemožných zkoušek, plnění hlavolamů a zdolání překážek.

Nejdříve děti čekal Temný hvozd, kde musely přežít v prastarém lese v příbytcích postavených vlastním úsilím a utkat se s hady. Dále se družiny brodily bažinami a zápasili ve vodách v Mokřadech. Následovala výprava do Zakletých ruin a do Ohňové země, kde bylo zapotřebí skolit draka. Neméně jednoduché to družiny měly i v Magických pláních, kde musely rozhřešit prastará zaklínadla, a nakonec i v hlavní osadě Borovina, kde je čekal pošťák, filmový festival a rozhřešení individuální výzvy. Ta měla v konečném důsledku nemalý vliv při součtování celotáborové hry. Všichni, kteří se do této individuální výzvy zapojili, projevili neobyčejnou urozenost srdce, a proto byli náležitě odměněni.

Do toho všeho zápolení jsme si stihli i zadovádět v bazénku, zatrsat na diskotékách, zazpívat u táboráku a opéct buřty. Království Aldar našlo zpět svůj ztracený mír a my se tak mohli v neděli vrátit ke svým rodičům, prarodičům, tetičkám, strýčkům, partnerům a dětem.

 

Fotogalerie ZDE

 

Tak zase za rok!

Váš Teta Honza & tým 🙂

 

PS: Ještě připravujeme krátký film s bonusovými materiály, proto zůstaňte s námi!

TV Borovina aneb když dáte dětem do rukou kameru a správný podmět

Jeden z úkolů, který letos čekal na naše účastníky zájezdu bylo vymyslet, zrežírovat, zahrát a natočit krátký snímek o životě v táboře. Vedoucí se podíleli pouze v přípravné fázi a to jen když děti o radu sami požádali. Se střihem poté pomohl kamarád Davča, kterého nám dovezla teta Markéta. Ještě jednou moc děkujeme! :

No posuďte sami, není výsledek úžasný?

Mentální výlev bývalého hlavsy

Tak zase po dvou letech budu na táboře. Člověk by málem za tu dobu zapomněl, jaké to je:

 

🐜 být poštípaný od komárů, hovad a mravenců úplně všude

🍇 mít rozedrané nohy od malin, ostružin a kopřiv

🏚 chodit v noci čůrat za chatku

🌞 spálit si nos a pusu a ramena

🍷 scházet se tajně po večerce na chatce č. 12

🍲 nechat se vykrmovat 5x denně a nehorázně tloustnout

🕷️ najít škvora ve spacáku

 

U mě je to ještě o tom:

👣 chodit pořád bosa a neholit si nohy

🐷 mýt se studenou vodou a občas strašně smrdět J

⛺ spát venku pod širákem

😈 a vlastně nespat pořádně osm dní a hlídat děti přímo u chatek

🕷️ tahat dětem jedno klíště za druhým

💉 bez septonexu neudělat ani krok

Letos s dětma na táboře budu jen čtyři dny, ale nesmírně se těším na všechna ta „pro“, o kterých píšu. Někdo by je mohl brát jako proti, ale já se na tyhle „neřesti“ nesmírně těším. Na vymýšlení všech těch ptákovin a vykřičený hlas od táborového ohně, na randál v jídelně a vyjukané obličeje při noční bojovce, na ostatní vedoucí a nového hlavsu, který to úspěšně přebral po mně … prostě 100+1 důvod, proč jezdit znovu a znovu.

Teta Markéta

Představení vedoucích pro ročník 2018

Kdo s námi byl vloni ví, že naše parta vedoucích prošla jistými obměnami a změnami. Toto nové složení jsme postavili na pevných základech zkušených borců Honzy a Radka. Do konečného počtu čtyř je doplnila Peťka, ostřílená pedagožka a tábornice, a Markétka, mladá diva s divadelní historií a Honzova a Radkova spolutábornice z dávných let.

Letos se k nám přidá ještě i Petra a Pavel, kteří s námi roky jezdili jako účastníci táborů a teď je čeká nová výzva ve formě vedoucích oddílů. Abychom si v tom trochu udělali pořádek, a to tedy hlavně pro ty z vás, kteří s námi pojedou poprvé, tak si je všechny krátce představíme v tomto článku.

Začneme Honzou, „hlavsou“ neboli tím, kdo má zbytek vedoucích pod svou taktovkou a vlastně i celý tábor. Ti zkušenější ho znají jako „tetu Honzu“. Není tomu dávno, co se po dlouhých letech kočovného života usadil v Olomouci, zplodil dceru a pořídil rodinné kombi. I když poslední roky funguje jako „zlá teta“, nenechte se zmást! Srdce má ze zlata a pro děti by udělal první poslední. Rozhodně ho nic nerozhodí a všechny patálie vždy řeší s rozvahou a chladnou hlavou. Opomenuta nesmí být ani jeho neobvyklá skromnost!

Dále tu máme Radka, bez kterého už si tábor také neumíme představit. Bratrská láska mezi ním a Honzou je něco, co vás praští do nosu už z dálky. Jinak již zkušený designer a grafik, pracující převážně za svitu měsíčku. Říká se, že mu stačí jen pár hodin spánku k tomu, aby mohl celý den naplno fungovat. Je stále vysmátý a vždy má ke všemu co říct. Jeho pohádky na dobrou noc, strašidelné příběhy z lokální mytologie nebo způsob, jakým prezentuje táborákové hry jsou zážitky, na které se všichni vždy celý rok těšíme. Věříme, že i letos nás překvapí svou výmluvností.

Honza a Radek ji pamatují ještě jako svou táborovou vedoucí z časů, kdy většina našich současných táborových účastníků nebyla ještě na světě. Vloni nás „doplnila“ a zapadla do našeho týmu vedoucích, jako kdyby s námi jezdila odjakživa. Ano, řeč je o Peťce. Jak už bylo řečeno, je to zkušená pedagožka. Nutno dodat, že bez dětí si nedovede představit ani prázdniny, a tak obráží všechny tábory široko daleko. Mládí strávila na „prknech, co znamenají svět“, teď se věnuje převážně sboru. Letos ji čeká náročná role coby Honzovy „pravé ruky“.

Markétka, mladá, usměvavá, plná ideálů. S Honzou a Radkem spolu objeli více jakpůlku naší krásné republiky, a to nejen v rámci táborů. Svůj podíl na tom má i fakt, že je jejich sestřenicí. Vystudovaná chemička, umělkyně každým coulem a v posledních letech úspěšná podnikatelka a švadlenka. Její kreativita nezná mezí, a tak je opravdu na co se těšit.

A abychom to měli kompletní, zbývá ještě představit Pavla a Petru. I přes to, že letos jedou poprvé jako oddíloví vedoucí, obavy nejsou na místě. Oba s námi absolvovali všechny tábory od roku 2014. Přináší mezi nás svěží vítr a spoustu zajímavých nápadů. Jsme sami moc zvědaví, jak se chopí svých nových životních rolí. Více o nich však příště.

Už se na vás na všechny moc těšíme!

Váš teta Honza 🙂