fbpx

Členové Spolku ProAktivity se rozhodli v Tovačově poprvé uspořádat své první DESKOHRANÍ. Jednalo se o zábavné odpoledne pro všechny věkové kategorie plné hraní    deskových   her. Inspiraci jsme nabrali u svých kamarádů z Valašského Meziříčí, konkrétně u Klubu deskových her Valmez, kteří pořádají tyto akce pravidelně.

Pro nás byl první ročník plný očekávání. Sešli jsme se v sobotu 11. 3. 17 v Klubu pro seniory, který se nachází v Domě s pečovatelskou službou. Za pronájem těchto prostor tímto dodatečně děkujeme Městu Tovačov, které nám vyšlo vstříc s možností v jejich prostorách akci uspořádat. Na naše první DESKOHRANÍ přijeli i naši kamarádi z Valmezu. Účast nebyla nijak obrovská, nicméně pár odvážlivců z řad dětí, rodičů i seniorů se přece jen našlo. Každý si mohl dle svého uvážení vybrat hru, která ho zaujala, nebo měl možnost se přidat k ostatním, kteří již nějakou hru hráli. Na výběr jsme měli z obrovského množství her jak pro děti předškolní, tak pro děti starší i dospěláky, hry různých náročností i délky, hry vědomostní, taktické, s tématikou fantasy nebo hry rodinné, vtipné či postřehové kousky. Hráli se např. Osadníci z Katanu, Krycí jména, Česko, karetní hra UNO, Blackfire Mokré štěně a další. Těm, kteří nějakou hru neznali, jsme byli nápomocni a vysvětlili pravidla. Šlo nám hlavně o to se společně pobavit, uvolnit, odhodit bariéry a možná třeba i nabrat inspiraci ke koupi nového dárku pro své děti, rodiče, příbuzné či kamarády. Akce navíc byla bez vstupného, volně přístupná po celé odpoledne až do večerních hodin.

Samozřejmě jsme se rozhodli v pořádání těchto akcí pokračovat a již brzy Vás čeká další spolkové DESKOHRANÍ. Kromě výše zmíněných her si příště s námi můžete zahrát např. Carcassone, Dixit, Munchkin, iKNOW, Scrabble, Aktivity, Ubongo, Dostihy a sázky, Rychlé šípy, Sabotéry a spoustu dalších her.

Tak neváhejte, odhoďte zábrany a přijďte mezi nás. Věříme totiž, že deskové hry boří bariéry.

NEZÁLEŽÍ NA TOM, JAKÉHO JSTE VĚKU, NÁBOŽENSTVÍ, RASY ČI FYZICKÉ KONDICE, ZÁLEŽÍ POUZE NA TOM, JAK JSTE HRAVÍ.

Pár foteček z akce :