fbpx

Vstupte mezi nás a nechte se unášet světem barev, tvarů, fantazie, kreativity …

Korálkování se v poslední době stává čím dál populárnější. Je to oblíbená hobby technika, pro kterou potřebujete krom korálků i spoustu dalších pomůcek. Mezi základní potřeby pro výrobu šperků a bižuterie patří kleště, drátek, korálky a bižuterní komponenty jako kaloty, karabinky a další.

Pomocí korálkování si můžete vytvořit jednoduché náramky, náušnice či náhrdelníky. Je to zábava pro malé i velké. A výsledkem jsou originální šperky pro každou příležitost.

Náš kurz je vhodný pro dospělé a děti zhruba od 8 let a jeho délka je přibližně 2 hodiny. Už umíme používat ketlovací kleště, uzavírat očka, spojovat jednotlivé díly a vytvářet jednoduché šperky. Na kurzu dnes byli i dva chlapci, kteří všechny techniky bravurně zvládli.

Mluvíme tady o ketlování, ale co že to to ketlování vůbec je?

Ketlování je technika výroby šperku, jedna ze základních, kdy korálky navlékáme na ketlovací jehly nebo ketlovací nýty, ty pak uzavřeme očkem a následně spojujeme do řetízku nebo navlékáme na řetízek. I tato technika skýtá mnohé možnosti k realizaci vaší fantazie pro výrobu originálních šperků. Může se pak doplňovat o další techniky, kdy vznikají složitější a na pohled neobvyklé výrobky, např. drátkování. Nebo také je nezbytnou součástí při dokončování šperku vyrobeného jinou technikou.

A jak pečovat o bižuterii?

Níže pár fotek z dnešního kurzu 🙂