Třináctý ročník, do třetice areál v Protivanově u rybníka, přes 100 dětí a rozhodně nejpropracovanější program, jaký jsme kdy dali dohromady. I letos jsme se snažili posunout hranice možného i nemožného opět o laťku výš, abychom dětem umožnili prožít nevšední zážitky a tábor, na který budou rádi vzpomínat. Tábor jsme opět pořádali ve spolupráci se Studijním centrem Basic Prostějov, letos i za přispění Olomouckého kraje.

Zatímco u nás ve spolku nedošlo k téměř žádným změnám, v areálu RS Protivanov provedli během roku rekonstrukci sociálních zařízení a společných prostor. Naše výprava se skládala z hlavního a programového vedoucího, zdravotnice, fotografky, závozníka/ohniváka. „Starší“ část dále z 16 vedoucích/praktikantů a 96 dětí ve věku od 7 do 15 let; a do toho s námi jela ještě „mladší“ část výpravy a to byli 3 vedoucí/maminky a 6 dětí ve věku od 1 do 7 let. Všem nám vařily 3 úžasné paní kuchařky, které se staraly o to, abychom měli stále plná bříška.

Program se, jak už máme ve zvyku, skládal převážně z celotáborové hry. Letošní námět se týkal antického Řecka a všemu, co k tomuto patří. Bohové Honzeus a Radermés doprovázeli polobohy (vedoucí a praktikanty) se svými družinami (děti) nespočtem dobrodružství. Členové družin si otestovali nejenom svou fyzickou zdatnost, nýbrž i vychytralost, museli prokázat znalosti a otevřít svá kreativní nitra. Na své pouti se setkali s Achillem, Heraklem, Medusou, Poseidonem, Minotaurem, prošli Labyrint a zúčastnili se Olympiády.

Celotáborový program byl dále střídám s volitelnými bloky, kde měly děti na výběr z mnoha různých aktivit. Zvolit si mohly například z různých sportovních aktivit, sebeobrany, moderních a historických tanců, kreativních činností, deskových her nebo i divadelního kroužku. Ten si už tradičně připravil na závěr tábora krátké představení pro ostatní děti. Letos to byla detektivka. Dále samozřejmě nechyběly táboráky, noční stezka odvahy a také všemi milované diskotéky.

Pro táborníky opět chystáme podzimní slučku v Tovačově, kde každoročně pořádáme přespání v hale. Pokud se zadaří, tak ve stejnou dobu by měl Honza finišovat i s táborovým filmem, ale zatím to moc dobře nevypadá 😃 A k tomu všemu bychom rádi zařadili i tisk fotoknih. Tudíž nás nepřestávejte sledovat, ať vám neunikne vše, co pro vás chystáme.Děkujeme za přízeň a těšíme se na další setkání.

KOMPLETNÍ FOTOGALERIE:

https://www.zonerama.com/SpolekProAktivity/Album/7569980

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *