10. – 18. 8. 2019

Letos už po jedenácté si pro děti od 7 do 15 let připravil Spolek ProAktivity letní tábor, tentokrát však ve spolupráci se Studijním centrem Basic Prostějov. A to rozhodně nebyla jediná novinka pro rok 2019. Po 4 letech jsme se rozhodli změnit působiště našich letních radovánek. Areál RS Protivanov, který se nachází v nejvyšším bodě Drahanské vrchoviny, si nás učaroval již při první návštěvě a proto jsme neváhali a vrhli jsme se do příprav. Další novinkou, co se organizace tábora týče, bylo také to, že jsme si sami sestavili jídelníček a sami si ho také uvařili a dětem naservírovali. A že to byly hody!

I táborový program dostal nový kabátek. Kromě originální celotáborové hry a s tou souvisejícími soutěžemi, úkoly a hlavolamy, jsme do dopoledního programu zařadili volitelné bloky. Děti si každý den mohly vybrat z pěti různých aktivit a vyzkoušet si tak něco nového, či se zdokonalit v tom, co mají rády. Mezi tyto aktivity patřili míčové hry, bojové sporty, parkúr, deskové hry, tanec, divadlo, relaxační techniky, kreativní tvoření, beauty salon, malba v plenéru a mnoho dalšího. V rámci celotáborové hry museli naši dobyvatelé galaxií získávat cenné suroviny a za tímto účelem navštívili hned několik planet. Na každé je čekala jiná výzva, ale pokaždé bylo nutné, aby celé družstvo spolupracovalo a nikdo nezůstal pozadu. Program byl dále zahrnoval táboráky s opékáním buřtů, noční bojové hry, stezku odvahy, diskotéky s karaoke a v neposlední řadě také incident s meteoritem.

Jako každý rok, i letos jsme měli pro děti domluvené návštěvy z řad profesionálů. Jako první se nám představili kamarádi z projektu Pomáháme pomáhat, kteří se věnují výuce první pomoci, zdravotnickému zabezpečení akcí, ale i zásahům při mimořádných událostech. Věnují se také záchranné kynologii, podpoře dárcovství krve, prezentaci Červeného kříže, mají i záchranáře na motocyklech (zdravotnické motohlídky). Druhou návštěvou byli kamarádi z Armády ČR, kteří nás přišli seznámit s bojovým uměním MUSADO, moderním a velmi dynamickým systémem sebeobrany a boje zblízka.

Celkově jsme program ladili dle nejmodernějších přístupů k dětem tak, aby byl kladen na rozvoj pohybového aparátu, fantazie, kreativity, tvůrčího myšlení, schopnosti rozhodnout se sám za sebe nebo řešit logické úkoly a tajenky, a opakování znalostí ze základní školy.

Jsme přesvědčeni o tom, že si to užily nejen děti, ale i všichni vedoucí a celý realizační tým. Všem moc děkujeme za skvělé zážitky a budeme se těšit zase za rok.

Fotogalerie

RAJČE
ZONERAMA (max kvalita)
ULOZTO (stažení)

PS. : Už teď můžeme prozradit, že pro vás chystáme krátký film a malé setkání, coby pokračování tábora. Proto nás sledujte a zůstaňte nám i nadále věrní!

Vaše Teta Honza