fbpx

     Rok se s rokem sešel a opět nadešel ten čas, na který se naši mladší příznivci těšili celý rok. Spolek ProAktivity letos podeváté vyrazil dočasně ulevit rodičům a zároveň potěšit a pobavit jejich ratolesti. Do třetice všeho dobrého jsme se rozhodli pro areál Rekreačního střediska Borovina, nacházejícího se kousek od Podhradí nad Dyjí. Zázemí a okolí už máme za minulé ročníky v merku, s  panem majitelem a provozovatel vztahy skvělé, a protože jsme věděli přesně, do čeho jdeme, neváhali jsme a rozhodli jsme se i letos využít tohoto krásného areálu uprostřed lesů a s vlastním bazénem. I přes to, že složení výpravy bylo poněkud skromnější než léta předešlá, neměl tým 4 vedoucích – nově v čele s tetou Honzou, v úmyslu nic podcenit ani vynaložit méně sil na to, aby si to všech 19 účastníků jaksepatří užilo. Navíc, abychom zachovali starou partu z dřívějška, posunuli jsme věkovou hranici až na 17 let.

     Vyráželi jsme v sobotu 29. července lehce po obědě klasicky z Tovačova. Cesta proběhla v pořádku a nic nenasvědčovalo tomu, že by snad letos nemělo něco klapnout. Letošní celotáborová hra se jmenovala „Byl jednou jeden člověk“ a bylo to o tom, jak se člověk měnil a co vše vytvářel během svého vývoje. Proto i hry byly tomu uzpůsobené a každý den v týdnu se nesl v duchu jednoho období. Po bleskurychlém rozdělení do chatek a ubytování se, jsme neváhali a hned se vrhli na naše oblíbené seznamovací hry. Po večeři následovala krátká procházka k Dyji, došlo i na první společné foto, a jelikož nám počasí velice přálo, hupsli jsme ještě na chvíli do bazénu. Bylo po 8. hodině večerní a i přes to, že voda nebyla nejteplejší, se našla spousta odvážlivců.

     Nedělní dopoledne bylo ve znamení kreativních aktivit. Po družstvech jsme se vystřídali na výrobě šátků, kožených náramků a amuletů na krk. Odpoledne jsme nevynechali bazén a ještě před večeří jsme stihli bojovku v lese s názvem „Boj o runy“. Úkolem družstev bylo překonat náročný terén až k tábořišti znepřáteleného kmene a ukrást jim jejich runy a dopravit je bezpečně zpět do tábořiště svého kmene. Večer jsme si udělali první táborák, vysvětlili si celotáborovou hru, zazpívali si za doprovodu kytary a tím pro nás skončil den v pravěku.

     Pondělí bylo ve znamení starověku a tak jsme mimo jiné stavěli pyramidy a hráli si na mumie. Odpoledne následoval turnaj v ringu, což je na našich táborech již léta velice populární. Navečer jsme se opět sešli u ohniště, ale tentokrát proto, abychom si zahráli hru zvanou „Vlkodlaci“. Hru na motivy známého „Městečka Palerma“ jsme si rychle osvojili a s přispěním originálního vyprávění osudu v roli Radka jsme se i dosti nasmáli. Den jsme zakončili noční bojovou hrou o šifry.

     V úterý ráno jsme se opět posunuli v čase a tentokrát do středověku. Dopoledne se děti vyřádili při „ruské schovce“ a potrápili hlavy ve velkolepé bitvě. Po odpoledním koupání jsme se ještě na chvíli vrátili na bojiště bitvy a večer jsme si udělali promítání filmu.

     Hned ve středu ráno jsme vyrazili na menší tůru do blízké dědiny Podhradí nad Dyjí a na obhlídku zříceniny hradu Frejštejn. Po návratu z výletu už na nás čekal oběd a jen co nám trochu slehlo, už jsme byli všichni zase v bazéně. Čvachtání ve vodě jsme prokládali výrobou různobarevných hakisáků. Odpoledne jsme se vyřádili při hře Famfrpál a tím započali novodobé dějiny lidstva. Večer se všichni hodili dogala a šli jsme to roztočit na parket pod hvězdnou oblohu.

     Čtvrtek jsme zahájili ruskou „schovkou“, aby se nám naše milé děti správně nastartovali do nového dne. Nutno podotknout, že zápal, s kterým se mnozí do her podobného typu pouštěli, byl minimálně úctyhodný. Dopoledne jsme se pak ještě potýkali s globálním oteplováním   po odpoledním klidu jsme se opět šli schladit do bazénu, kde jsme pro změnu závodili na nafukovacím lehátku. Večer jsme si u ohně zahráli na kočičky, opekli buřtíky a poté si s dobrovolníky ustlali pod širákem.

     V pátek už na nás čekala budoucnost. V té bylo třeba postavit vesmírné lodě a zvládnout manévrování v plném obsazení posádkou. Jelikož vedra pokračovala, tak i v pátek jsme strávili značnou část odpoledne u vody, ale to nám vůbec nevadilo. Večer nás čekala rozlučková párty s

     V sobotu už jsme si pouze vyhodnotili celotáborovou hru, pobalili jsme a vyrazili směr Tovačov.


A na závěr „mentální blivajz“ tety Honzy 
J

Byl to úžasný týden a tak děkuji všem účastníkům za ten kopec srandy a hromadu zážitků. A dále Radkovi, Markétce a Peťce za skvělou práci vedoucích, bez vás si to nedovedu představit! Loučení bylo těžké, ale věříme, že se opět všichni zase brzo shledáme. Na podzim totiž plánujeme víkendové shledání i s přenocováním 🙂

COVID-19 opatření

Drazí příznivci, rodičové, táborníci,
 
V souvislosti s probíhající epidemií COVID-19 byla Ministerstvem zdravotnictví zpracována „Hygienicko-protiepidemická opatření stanovená pro zajištění sezóny letní dětské rekreace 2020“ . Co to pro nás znamená?
 
Vzhledem k vybavení areálu, v kterém se náš tábor uskuteční, se pro nás jako pořadatele mění skutečně minimum náležitostí, což mimo jiné vypovídá i o úrovni hygieny na našich akcích, o čemž se každoročně jezdí přesvědčovat kontrola z Krajské hygienické stanice. Můžeme tedy s klidem říci, že jsme na tábor i v tomto nelehkém období precizně připraveni.
 
Pro vás rodiče se toho také mnoho nezmění. Bude nutné mít nové potvrzení od lékaře, které má standardně platnost 2 roky. A potvrzení o bezinfekčnosti bude obsahovat 2 nové formulace týkající se samotného COVID-19. 
 
Více ZDE