fbpx

Horní Bečva 6. – 13. 7. 2013

Jednou z tradičních akcí Klubu poutníků, o. s., je letní ozdravný pobyt pro děti. Letošní pátý ročník se uskutečnil v měsíci červenci a pro jeho uspořádání jsme vybrali rekreační areál Marta na Horní Bečvě, kde je v krásném areálu 9 chatek, dva sruby a hlavní budova s jídelnou. Zdolat vlny valašského oceánu se s námi vydalo 42 dětí ve věku 7 – 15 let a o jejich pohodlí se staralo 5 vedoucích, dvě instruktorky a zdravotní sestřička.

Celý týden nám tentokrát byli inspirací piráti a pirátská tažení. Cílem celotáborové hry bylo proplout a zdolat všechny nástrahy moře a v cíli nalézt pirátský poklad. V boji o něj se utkaly čtyři pirátské týmy. V průběhu celotáborovky děti dokazovaly, jak zdatnými dokáží být, jaké mají schopnosti a znalosti, jak spolupracují v týmu a jak se dokáží mezi sebou domluvit a komunikovat. Dokazovaly svou zručnost při vytváření vorů a vlajek, batikování trik, učily se základům sebeobrany a zdravovědy a statečně proti sobě bojovaly jako muž s mužem. Jako správní námořníci se několikrát „vycáchaly“ ve vodě a dokázaly svou odvahu při nočních hlídkách a spaní pod širákem.

Kromě velké celotáborové hry vedoucí připravili zajímavý program v oddílech, kde se hrály drobnější hry a soutěže, ale také se vyrábělo a vytvářelo (chobotnice z vlny, přívěsky z FIMO hmoty). Svůj důvtip, znalosti a postřeh dokazovaly děti při hře Pošťák, sbíraly zlaťáky a učily se popletené básničky. Za odměnu pak získávaly dřevěné korálky, kterými si zdobily pirátský přívěsek. Večery jsme trávili s kytarou při táboráku, opékali špekáčky a zpívali, co to šlo.

V průběhu tábora jsme pro děti připravili také dva výlety. Během prvního výletu jsme navštívili Pustevny, vyfotili se u sochy Radegasta a po svých přes Martinák došli kolem přehrady až do naší základny. Trasa měla neuvěřitelných 20 km a bylo vidět, že nejen vodou pirát je živ, ale že dokáže přežít i na souši. Druhý výlet jsme zahájili návštěvou rozhledny Súkenická nedaleko Bumbálky, zhlédli pramen Rožnovské Bečvy a přes Třeštík a Benešky došli opět po svých až do našeho areálu.

Obrovský úspěch měla závěrečná open air diskotéka. Nechyběl DJ, masky, svítící náramky a spousta hudby a tance tak, jak to na exotických ostrovech bývá. Piráti našli své poklady, rozdaly se diplomy a odměny pro vítěze. Cestou domů jsme se ještě zastavili na hradě Helfštýn a při loučení v Tovačově jsme si ještě naposledy po oddílech zakřičeli naše bojové pirátské pokřiky. Loučení bylo dojemné a slzavé. Za sebe můžu říci, že tento tábor byl jedním z nej, které jsem měla možnost prožít. Děti byly úžasné a atmosféra neopakovatelná. Moc děkuji maminkám, že nám své ratolesti svěřily, a dětem, že byly takové, jaké byly! A pro ty, kterým se nechtělo domů: slibuju – přístí rok se opět uvidíme!

Za krásný a nezapomenutelný týden děkují všem pirátům tety Lenka, Marcela, Lucka, Andy, Mája, Verča a Honza. Tety – byly jste skvělé. DÍKY!

Autor : Markéta Hajduková

Fotogalerii naleznete zde

Vydal Tovačovský kamelot číslo 4/2013
http://www.tovacov.cz/e_download.php?file=data/editor/98cs_18.pdf&original=kamelot+4-2013.pdf

COVID-19 opatření

Drazí příznivci, rodičové, táborníci,
 
V souvislosti s probíhající epidemií COVID-19 byla Ministerstvem zdravotnictví zpracována „Hygienicko-protiepidemická opatření stanovená pro zajištění sezóny letní dětské rekreace 2020“ . Co to pro nás znamená?
 
Vzhledem k vybavení areálu, v kterém se náš tábor uskuteční, se pro nás jako pořadatele mění skutečně minimum náležitostí, což mimo jiné vypovídá i o úrovni hygieny na našich akcích, o čemž se každoročně jezdí přesvědčovat kontrola z Krajské hygienické stanice. Můžeme tedy s klidem říci, že jsme na tábor i v tomto nelehkém období precizně připraveni.
 
Pro vás rodiče se toho také mnoho nezmění. Bude nutné mít nové potvrzení od lékaře, které má standardně platnost 2 roky. A potvrzení o bezinfekčnosti bude obsahovat 2 nové formulace týkající se samotného COVID-19. 
 
Více ZDE