​     V sobotu 11. 11. 17 se uskutečnila ve sportovní hale již tradiční akce Pohodová sobota, kterou pořádali cvičitelé České Asociace Sport pro všechny TJ Sokol Tovačov ve spolupráci se Spolkem ProAktivity. Je to až neuvěřitelné, ale byl to již pátý ročník, který pořádáme vždy v období dušiček. V období, kdy jsou většinou všichni doma, nepracují na zahrádkách a můžou si udělat čas a přijít si zacvičit. Přišly a přijely ženy místní, ale i již známé tváře z okolních tělovýchovných jednot, z Olomouce, Přerova, Troubek, ale i další nadšenci z Kojetína a Přerova.

     Letošní ročník byl opět našlapaný. Nejen cvičením, ale tentokrát i doprovodným programem. Od brzkých ranních hodin to v hale žilo. Nejprve, když všichni cvičitelé chystali halu, stavěli pódium, ladili aparaturu a mazali zdravé dobrůtky pro ženy ke svačince, pak když dorazily dámy, které se chystaly prezentovat různé drobnosti ve formě dekorativních svíček, andílků, meditačních polštářků, ale i kosmetiky. Největší mumraj nastal, když začaly přicházet cvičenky, které švitořily už u dveří a vyptávaly se, co je letos opět čeká. Kromě tradičního doprovodného „korálkového tvoření“, které vedla lektorka Veronika Indráková, byla mezi námi i paní Šárka, která předváděla dámám ukázky líčení a opět jsme také zájemcům nabídli masáže zad a šíje zdarma. Zpestřením byla pro ženy přednáška nízkosacharidovém stravování, kterou vedla MUDr. Alena Zhřívalová, a která si získala poslušné a pozorné posluchače. 

     Celé sobotní dopoledne se neslo samozřejmě ve sportovním duchu. Cvičitelky TJ Sokol Tovačov připravily pro zájemce ukázky cvičebních lekcí aerobicu,bosu a cvičení s flexi-bary. Jako třešničku na dortu jsme letos pro ženy připravili retro hodinu tělocviku. Kromě drsné paní učitelky, která přísně kárala pozdní příchod, si dámy daly klasický nástupu s podáním hlášení, pak v dvojřadu měly pořadová cvičení (vpravo v bok, vlevo v bok, čelem vzad), a nakonec si děvčata i zapochodovala a halou se družně nesla píseň Okolo Hradce… Samozřejmě všechno bylo na dobrovolnosti, nicméně všechny ženy se zúčastnily a velmi se bavily. Poté byly ženy rozděleny do pěti oddílů a každý oddíl se prostřídal na jednotlivých stanovištích, kde si osvěžily skoky přes švihadlo, cviky u žebřin, přechod po kladině a kotouly. Také je čekal šplh, který některá děvčata dala na výbornou a samozřejmě přeskok přes kozu. Kromě roznožky si některé troufy i na skrčku a dodatečně smekám před partou z TJ Sokol Přerov, kde některé seniorky (šedesát a výše)! nejen vyšplhaly, ale úspěšně i přeskočily kozu v obou variantách. Troufám si říct, že retro hodina měla největší úspěch z celého dopoledne. Ovšem asi by toto měly pronést ženy a děti, které se jí zúčastnily. A nejen jí, celého dopoledne. 

     Pro ty, kteří nebyli … letos jste opět zaváhali JNicméně, shodli jsme se, že nám stojí za to, takové akce pořádat, že to děláme rádi a dál to rádi budeme dělat.Nejen pro sebe, ale především pro všechny stejně postižené nadšence, kterým není pohyb lhostejný, kteří se rádi zasmějí a umí si to užít. Takže, již nyní máme naplánovaný šestý ročník Pohodové soboty, a to na 10. 11. 18. Určitě si to dejte už teď do kalendáře.
Za TJ Sokol Tovačov a Spolek ProAktivity​​​​​​​​​
Markéta Hajduková