Kdo s námi byl vloni ví, že naše parta vedoucích prošla jistými obměnami a změnami. Toto nové složení jsme postavili na pevných základech zkušených borců Honzy a Radka. Do konečného počtu čtyř je doplnila Peťka, ostřílená pedagožka a tábornice, a Markétka, mladá diva s divadelní historií a Honzova a Radkova spolutábornice z dávných let.

Letos se k nám přidá ještě i Petra a Pavel, kteří s námi roky jezdili jako účastníci táborů a teď je čeká nová výzva ve formě vedoucích oddílů. Abychom si v tom trochu udělali pořádek, a to tedy hlavně pro ty z vás, kteří s námi pojedou poprvé, tak si je všechny krátce představíme v tomto článku.

Začneme Honzou, „hlavsou“ neboli tím, kdo má zbytek vedoucích pod svou taktovkou a vlastně i celý tábor. Ti zkušenější ho znají jako „tetu Honzu“. Není tomu dávno, co se po dlouhých letech kočovného života usadil v Olomouci, zplodil dceru a pořídil rodinné kombi. I když poslední roky funguje jako „zlá teta“, nenechte se zmást! Srdce má ze zlata a pro děti by udělal první poslední. Rozhodně ho nic nerozhodí a všechny patálie vždy řeší s rozvahou a chladnou hlavou. Opomenuta nesmí být ani jeho neobvyklá skromnost!

Dále tu máme Radka, bez kterého už si tábor také neumíme představit. Bratrská láska mezi ním a Honzou je něco, co vás praští do nosu už z dálky. Jinak již zkušený designer a grafik, pracující převážně za svitu měsíčku. Říká se, že mu stačí jen pár hodin spánku k tomu, aby mohl celý den naplno fungovat. Je stále vysmátý a vždy má ke všemu co říct. Jeho pohádky na dobrou noc, strašidelné příběhy z lokální mytologie nebo způsob, jakým prezentuje táborákové hry jsou zážitky, na které se všichni vždy celý rok těšíme. Věříme, že i letos nás překvapí svou výmluvností.

Honza a Radek ji pamatují ještě jako svou táborovou vedoucí z časů, kdy většina našich současných táborových účastníků nebyla ještě na světě. Vloni nás „doplnila“ a zapadla do našeho týmu vedoucích, jako kdyby s námi jezdila odjakživa. Ano, řeč je o Peťce. Jak už bylo řečeno, je to zkušená pedagožka. Nutno dodat, že bez dětí si nedovede představit ani prázdniny, a tak obráží všechny tábory široko daleko. Mládí strávila na „prknech, co znamenají svět“, teď se věnuje převážně sboru. Letos ji čeká náročná role coby Honzovy „pravé ruky“.

Markétka, mladá, usměvavá, plná ideálů. S Honzou a Radkem spolu objeli více jakpůlku naší krásné republiky, a to nejen v rámci táborů. Svůj podíl na tom má i fakt, že je jejich sestřenicí. Vystudovaná chemička, umělkyně každým coulem a v posledních letech úspěšná podnikatelka a švadlenka. Její kreativita nezná mezí, a tak je opravdu na co se těšit.

A abychom to měli kompletní, zbývá ještě představit Pavla a Petru. I přes to, že letos jedou poprvé jako oddíloví vedoucí, obavy nejsou na místě. Oba s námi absolvovali všechny tábory od roku 2014. Přináší mezi nás svěží vítr a spoustu zajímavých nápadů. Jsme sami moc zvědaví, jak se chopí svých nových životních rolí. Více o nich však příště.

Už se na vás na všechny moc těšíme!

Váš teta Honza 🙂