Tak už je to tady! Zlatý hřeb letošních prázdnin se kvapem blíží. Osm dní bez dozoru rodičů, sedm tajemných nocí a napětí na každém kroku ….. Pro velký úspěch si tábor zopakujeme letos už posedmé.  Nedovedu si představit, že bych se bez něj dokázala už obejít. 

  Moje vysněná dovolená vždy byla plná aktivit, protkaná túrami po horách, spaním pod širákem, sezením u ohně, probdělé noci, hraní si s dětmi, vymýšlení kdejakých ptákovin, ale hlavně být vždy v pohybu a akční. Být ošlehaná severským větrem, kochat se krásou norských fjordů a dýchat neskutečně voňavý severský vzduch …. tak to se mi už letos splnilo a jsem z toho nabitá energií a optimismem na hooodně dlouho. Rozhodně mě nikdy nenadchlo válení se u vody a nicnedělání. Ano, člověk si rád odpočine, ale vydržím takhle tři dny a pak mě to neskutečně deptá. A tohle mi tábor částečně splňuje – aktivit plno, nicnedělání nehrozí a probdělené noci naopak hrozí víc než kdy jindy 🙂 Ó Horne, chraň nás!
   Kolegové si v práci ťukají na čelo, že jsem ochotna tohle všechno dobrovolně podstoupit, ale mě nikdo nepřemlouvá, já se rozhodla svobodně a dokonce mě to, světe div se!, baví a naplňuje. Samozřejmě opět letos bojuju s pocitem, že nic nestíhám a ani nestihnu, ale pevně doufám, že mi to úsměv a spokojenost dětí nahradí. Už se těším, jak budu dělat spousty nepovedených fotek, které pak budu zbytečně mazat a jak budu vydeptaná z toho, aby vše klaplo, jak má. 
   Nerada bych, aby se z tohohle mentálního výlevu stal vpis zavádějící koncem světa, kdepak! Jen vám chci povědět, že v tom předtáborovém šílenství nejste sami. Možná šílíte z balení, možná z toho, že vám děti poprvé odjíždí na tábor a vy pořád ještě nejste přesvědčeni o tom, že jste udělali dobře, že je pouštíte ….

   Takže, prosím, nešilte, zklidněte se a pokud něco nestihnete koupit, na něco zapomenete, nedělejte si z toho hlavu. Nic není tak důležité, aby se to nedalo nahradit. Že budou chybět jedny ponožky? Věřte mi, nebudou! Víte, jak já osobně balím na cesty? Ano, táborové věci jsou předem pečlivě připraveny, to se nebojte, ale svoje osobní věci půl hodiny před odjezdem ledabyle nahážu do batohu. Žádné seznamy, žádné extra přípravy …. přece vím, že spodní prádlo, ponožky a trika na každý den a zbytek tak nějak co by se asi hodilo. Že jsem šílená a že to není možné? Věřte mi, že je 🙂 za ta léta už bezpečně vím, co fakt nepotřebuju! A to mi stačí k tomu, abych se kvalitně sbalila. 
   Pro vás, kteří z balení dětí na tábor máte paniku, jsme připravili seznam. Když z něj budete vycházet, nemůže se stát, že byste na něco důležitého zapomněli. Takže hlavu vzhůru, přátelé! 
   Přeji vám, ať vaše přípravy proběhnou v klidu a pohodě a vy si v sobotu před obědem mohli říct: „Táááák … a hotovo!“                   
                  Markéta